رژیم غذایی برای کاهش وزن سریع شش گلبرگ از آنا جوهانسون

در پی یافتن فرم های جذاب ، مردم مایل به تحمل سختی های بسیاری هستند که یکی از آنها رژیم است. اکنون تعداد بسیار زیادی از آنها وجود دارد: شما فقط باید یکی از موارد مورد علاقه خود را انتخاب کنید و پاسخگوی تمام درخواست های شما باشد. یکی از آنها رژیم 6 گلبرگ است.

اصول اساسی رژیم غذایی

نویسنده روش آنا جوهانسون است که رژیم غذایی را بر اساس وعده های غذایی جداگانه تنظیم کرد. بنابراین ، دکتر یک برنامه شش روزه تدوین کرده است که در یک روز از هفته قرار می گیرد. و این اثر به دلیل تناوب روزهای کربوهیدرات و پروتئین حاصل می شود ، که بدن را در استرس شدید فرو نمی برد و باعث محدودیت شدید آن در غذا می شود. یعنی شخص در یک روز مقدار فقط یک محصول مجاز را کاهش دهد. خود آنا جوهانسون برای هر روز 6 (7) گلبرگ تولید کرده است. به نظر می رسد به این شکل است:

 1. ماهی روز دوشنبه مجاز است.
 2. سبزیجات در روز سه شنبه.
 3. مرغ چهارشنبه.
 4. روز پنجشنبه - غلات (فرنی).
 5. روز جمعه - پنیر کوک.
 6. شنبه - میوه.

همچنین باید در نظر گرفته شود که شما نمی توانید مقدار نامحدودی از محصول مجاز را بخورید. بنابراین ، ماهی می تواند 500 گرم در روز ، سبزیجات - 1. 5 کیلوگرم ، گوشت - 500 گرم ، غلات - 200 گرم ، پنیر کوبه - 500 گرم ، میوه ها - 1. 5 کیلوگرم خورده شود. با چنین رژیمی می توانید روزانه 600-800 گرم وزن کم کنید ، که نتیجه ای سریع است.

به گفته متخصصان تغذیه ، رژیم غذایی 6 گلبرگ یکی از ملایم ترین رژیم های مونو رژیم است ، زیرا شامل غذاهای متنوعی است که در 6 روز تقسیم می شوند.

مزایای اصلی رژیم غذایی هفت (6) گلبرگ:

 • نیازی به گرسنگی نیست. بدن به اندازه کافی کالری دریافت می کند ، بنابراین هیچ احساس گرسنگی وجود ندارد.
 • نیازی به شمارش کالری نیست. رژیم غذایی متعادل است ، بنابراین نیازی به شمارش کالری نیست.
 • رژیم غذایی سختی وجود ندارد. دیگر نیازی به نگرانی نیست که در زمان مشخص وقت نداشتید چیزی بخورید ، وظیفه شما فقط توزیع صحیح مقدار مناسب غذا در طول روز است.
 • کاهش وزن به سرعت در حال پیشرفت است.
 • برخلاف رژیم های سفت و سخت بیشتر برای بدن مضر نیست.
 • رژیم غذایی بسیار متنوع است.

مطمئناً ، مانند هر رژیم غذایی دیگر ، علاوه بر مزایا ، موارد منع مصرفی نیز وجود دارد ، اما بعداً به آنها خواهیم پرداخت. همچنین در این مقاله دستورالعمل های نمونه ای برای رژیم 6 گلبرگ پیدا خواهید کرد که می توانید متناسب با ترجیحات خود تنظیم کنید.

غذاهای رژیمی و معیارهای انتخاب

غذاهای مجاز برای رژیم 6 گلبرگ

غذاها نباید متناسب با طعم و مزه یا عدم تحمل برخی از غذاها متنوع یا مرتب شوند. نکته اصلی این است که محصولات تازه و تمیز را انتخاب کنید که عاری از مواد افزودنی مضر باشند. هنگام انتخاب میوه و سبزیجات ، شما باید محصولات فصلی را ترجیح دهید ، بنابراین احتمال خرید کالاهای بی کیفیت و پر از مواد شیمیایی کمتر است. در این صورت مطمئن باشید که آنها فقط به نفع بدن خواهند بود.

نتایج منهای 5 کیلوگرم به راحتی حاصل می شود و به اندازه سایر رژیم های مونو به سلامتی آسیب نمی رساند.

رژیم غذایی ماهی مونو

روز اول منوی 7 گلبرگ مصرف 500 گرم ماهی را فرض می کند. در این مورد ، انتخاب انواع ماهی های کم چربی کاملاً ضروری نیست. ماهی ، ماهی قزل آلا یا ماهی صورتی نیز در رژیم غذایی شما به خوبی کار خواهد کرد. یک راه حل عالی خوردن غذاهای دریایی است.

در این روز ، بدن انسان پروتئین و اسیدهای غیر اشباع امگا 3 را که برای رژیم غذایی بسیار ضروری است دریافت می کند. هضم این چربی ها برخلاف حیوانات آسان است و لایه چربی تشکیل نمی دهد اما فواید استثنایی به همراه دارد. این دوره بدن را برای گذار به یک روز سبزی سخت تر آماده می کند.

رژیم غذایی مونو سبزیجات

6 گلبرگ رژیم غذایی قبل و بعد از عکس

این روز روند کاهش وزن را شروع می کند. در واقع ، در دوره سبزیجات ، بدن ، همراه با مقدار کمی کالری دریافتی ، مقدار زیادی ویتامین و فیبر سالم دریافت می کند. این عملکرد دستگاه گوارش (GI) شما را بهبود می بخشد. برای اینکه بدن فقط مزایایی دریافت کند و نه توانایی "ذخیره" سلول های چربی به دلیل کمبود کالری ، بهتر است سبزیجات خام یا بخارپز را ترجیح دهیم.

نکته اصلی مصرف مقدار کمی ادویه و نمک و همچنین رعایت رژیم نوشیدن است و خواهید دید که از دست دادن روزانه حدود یک کیلوگرم چندان دشوار نیست. در این لحظه است که سرباره ها و سموم غیر ضروری بیرون می آیند ، سبکی و میل به کاهش وزن ظاهر می شود.

برخلاف رژیم های غذایی تک غذای معمولی ، رژیم 6 گلبرگ به روزها تقسیم می شود که فقط یک ماده مجاز در روز مجاز است.

رژیم غذایی مونو مرغ

در روز سوم می توانید سینه مرغ بخرید که احتمالاً می توان آن را نجات دهنده بدن برای کاهش وزن نامید. در واقع ، این در این گوشت سفید است (مهمترین چیز این است که از خوردن پوست در رژیم غذایی ، جایی که چربی غیر ضروری تجمع می یابد ، جلوگیری شود) حاوی مقدار زیادی پروتئین است که کاملا در بدن انسان جذب شده و آن را اشباع می کند. فیله مرغ حاوی ویتامین هایی است: آهن ، فسفر ، منیزیم ، پتاسیم ، برای کاهش وزن بسیار ضروری است.

رژیم پروتئینی بدون دردترین رژیم از 6 روز رژیم است ، زیرا در این لحظه فرد پر انرژی است و احساس گرسنگی نمی کند. و صبح چنین منفی منتظر طولانی مدت در مقیاس قابل مشاهده خواهد بود. به عنوان یک مایع در این لحظه می توانید از چای سبز استفاده کنید ، البته بدون قند ، آب خالص و آب مرغ.

رژیم غذایی مونو غلات

چگونه می توان در یک رژیم 6 گلبرگ وزن کم کرد

در یک روز غلات ، غلات سالم پخته شده منحصراً در آب مجاز هستند. بر این اساس ، هیچ قند یا نمک اضافه شده مورد نیاز نیست. در این روز است که می توانید برای خود یک اغماض ناچیز کنید - یک تکه سبوس یا نان سبوس دار بخورید. غلات محصولی است که برای فرآیند هضم نیاز به اتلاف انرژی زیادی از بدن دارد. در این مرحله می توانید روند کاهش وزن را به دلیل حداقل عملیات حرارتی غلات افزایش دهید. نه ، مطمئناً لازم نیست فرنی خالص بخورید ، اما جایگزین کردن پخت و پز با بخار دادن برای شب کاملاً امکان پذیر است. نکته اصلی این است که به یاد داشته باشید که نمی توانید بیش از 200 گرم غلات خشک در روز مصرف کنید.

رژیم 6 گلبرگ به اندازه رژیم های مونو معمولی به بدن آسیب نمی رساند ، زیرا بدن فقط برای یک روز از مواد ضروری محروم است و صبح روز بعد آنچه را که روز قبل از آن کم بود دریافت می کند.

یک رژیم غذایی کشک

در روز پنجم رژیم هفتگی گلبرگ ، پنیر کوک بخورید. این محصول به همراه سینه مرغ یک انبار واقعی پروتئین برای کاهش وزن مفید است. در یک روز کشک ، می توانید بدن را کاملاً پر از ویتامین ها و مواد معدنی کنید که در طول رژیم از دست می دهد. در سبد مواد غذایی کسانی که در این روز وزن کم می کنند ، ممکن است وجود داشته باشد:

  کشک دانه ای
 • پنیر کم چرب (موزارلا ، فتا) ؛
 • کشک لوبیای
 • (توفو) ؛
 • ماست طبیعی؛
 • شیر کم چرب.

شما باید فقط محصولات با کیفیتی را انتخاب کنید تا تلاش شما هدر نرود. فقط از پنیر و پنیر دلمه ای خوب بدن مقدار کافی عناصر کمیاب مفید و کلسیم را دریافت می کند. به شما این امکان را می دهد که قدرت را بازیابی کرده و انرژی خود را ذخیره کنید. علاوه بر این ، شما باید مواد غذایی را به فرم خالص آنها جذب کنید ، به استثنای مواد شیرین كننده شیرین.

رژیم غذایی مونو میوه

نمونه 6 رژیم غذایی گلبرگ

در روز 6 رژیم ، باید فقط میوه و توت بخورید. به دلیل داشتن رژیم غذایی خوشمزه ، تحمل این روز آسانترین زمان است. در این لحظه می توانید بدن خسته را با پلی ساکاریدهای لازم ، ویتامین ها تقویت کرده ، با کربوهیدرات های پیچیده اشباع کنید و همچنین به عادی سازی روده ها کمک کنید.

اگرچه رژیم 6 گلبرگ نوع سبک تری از رژیم غذایی مونو محسوب می شود ، اما با این وجود استرس زیادی در بدن ایجاد می کند که هر روز کمبود مواد خاصی دارد.

و ، البته ، شما باید به کیفیت میوه های مصرفی بسیار توجه کنید ، همه آنها باید تازه و رسیده باشند. شما باید روزانه 1. 5 کیلوگرم غذا بخورید. میوه ها ، در حالی که توت ها بیش از 200 گرم نمی توانند مصرف شوند. می توانید برخی میوه های خشک را نیز بخورید: آلو خشک یا زردآلو خشک. برای بازگرداندن تعادل آب ، می توانید آب میوه های تازه فشرده ، نصف رقیق شده با آب بنوشید.

محصولات ممنوع

اگر می خواهید رژیم 6 گلبرگ را دنبال کنید ، به مدت 6 روز باید غذاهایی مانند:

را کنار بگذارید.
 • شکر؛
 • نان و شیرینی (تنها استثنا نان غلات کامل است و فقط در روز غلات)
 • فست فود ؛
 • ماکارونی؛
 • چرب و دودی ؛
 • آنچه می توانید و نمی توانید در یک رژیم 6 گلبرگ بخورید
 • سوسیس و غذای کنسروی ؛
 • نوشابه
 • روغن؛
 • محصولات لبنی چرب ؛
 • سس گوجه فرنگی ، سس مایونز و ماریناد
 • الکل.

اما نیازی به ناامیدی نیست ، رژیم غذایی شش گلبرگ به اندازه کافی مثر است که نتایج آن دیری نمی پاید.

رعایت رژیم غذایی شش گلبرگ خیلی راحت در محل کار یا مثلاً در سفر نیست ، زیرا در کل روز مجاز به خوردن فقط یک محصول در گزینه های مختلف پخت و پز است.

نمونه 6 گلبرگ منو

آنا جوهانسون یک منوی نمونه برای رژیم غذایی شش گلبرگ ایجاد کرده است. به نوبه خود ، متخصصان تغذیه ، با بازنگری در اصول و رژیم غذایی ، آنها را با سبک زندگی یک کشور خاص تنظیم کردند. بنابراین ، در اینترنت دستورالعمل های غذایی دقیق بسیاری وجود دارد که می توانند متناسب با سلیقه شما مطابقت داشته باشند. نکته اصلی این است که از اصول کلی رژیم فاصله نگیرید ، مهم نیست که چقدر وسوسه ظاهر شود.

روز اول

همانطور که می دانید ، در روز اول نیاز به خوردن انواع مجاز ماهی دارید. بنابراین ، یک منوی تقریبی رژیم غذایی شش گلبرگ در روز اول ممکن است به این شکل باشد:

جوهر رژیم غذایی 6 گلبرگ برای کاهش وزن
 1. صبحانه - ماهی فیله ، ماهی قزل آلا یا ماهی قزل آلا را بجوشانید ، اجازه می دهد کمی نمک اضافه کنید.
 2. ماهی قزل آلا صورتی که در فویل پخته شده باشد برای وعده غذایی بعدی انجام می شود. اضافه کردن گیاهان و نمک مجاز است.
 3. برای ناهار - سوپ ماهی ساخته شده از ماهی تن ، گیاهان و نمک (افزودن سبزیجات کاملاً ممنوع است).
 4. ماهی آزاد ، کمی نمک و بخارپز.

مطمئناً برای صرفه جویی در بودجه خود می توانید یک نوع ماهی بخرید و آن را به شکل دیگری بپزید.

برای برقراری تعادل آب ، باید آب گوشت ماهی ، چای سبز یا جوشانده های بدون قند اضافه شده بنوشید.

رژیم غذایی برای بیماری های کلیه ، معده و روده ، دیابت شیرین ، در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است.

روز دوم

در این دوره می توانید سبزیجات را به هر شکلی بخورید: خام ، بخارپز ، آب پز ، پخته. نکته اصلی این است که روغن را حذف کنید ، اضافه کردن آن کاملاً غیرممکن است.

منو برای روز دوم:

 1. برای صبحانه - سیب زمینی را بجوشانید ، پوره سیب زمینی درست کنید یا سبزیجات را کامل بخورید و سالاد کلم و هویج را به آن اضافه کنید.
 2. کلم بروکلی بخارپز یا گل کلم ، نمک مجاز است.
 3. خورشت سبزیجات با کمی سبزی.
 4. سبزیجات تازه و کدو تنبل پخته شده.
 5. برای شام بهتر است از سالاد سبزیجات گوجه فرنگی ، خیار یا کلم و هویج استفاده کنید.

در هنگام استراحت ، می توانید چای سبز و آب سبزیجات بنوشید ، که به نسبت مساوی با آب رقیق شده است.

روز سه

برای جلوگیری از بی علاقگی ، باید از کربوهیدرات ها به پروتئین تبدیل شوید. منوی دقیق روز چهارشنبه به این صورت است:

ویژگی های کاهش وزن در یک رژیم غذایی 6 گلبرگ
 1. صبحانه - بخشی از فیله مرغ آب پز.
 2. وعده غذایی بعدی ران مرغ بدون پوست است که در ادویه جات پخته شده است.
 3. برای ناهار - سوپ مرغ سبک با شوید و جعفری.
 4. برای یک میان وعده بعد از ظهر - یک طبل طبل آب پز و بدون پوست.
 5. شام - فیله مرغ بدون نمک پخته شده است.

هر روز باید به صورت جزئی غذا بخورید - حداکثر 6 بار - تا احساس گرسنگی نکنید.

روز چهار

روز پنجشنبه ، شما فقط می توانید غلات خریداری شده در آب را تهیه کنید.

 1. فرنی گندم سیاه را بدون صبحانه میل کنید.
 2. صبحانه دوم - بلغور ارزن.
 3. ناهار - بلغور.
 4. میان وعده بعد از ظهر - برنج با نمک اضافه شده.
 5. شام - گندم سیاه.

روز پنج

در روز کشک می توانید 6 گلبرگ بخورید:

 1. صبحانه - پنیر کوکی بدون پرکننده.
 2. صبحانه دوم - ماست طبیعی.
 3. ناهار - پنیر کوکتی و 100 میلی لیتر. شیر کم چرب.
 4. میان وعده عصرانه - پنیر دلمه.
 5. شام - پنیر کوکتی و 100 میلی لیتر. شیر کم چرب.

شکر بعنوان یک شیرین کننده از مواد غذایی حذف می شود ، نمک و ادویه جات محدود هستند. شما باید حداقل 1. 5 لیتر مایعات در روز مصرف کنید.

روز شش

در روز ششم ، می توانید غذاهای شیرین - میوه ها را تهیه کنید. نکته اصلی انتخاب میوه ها و توت های تازه و فصلی بدون افزودن مواد شیمیایی است.

 1. صبحانه - 1 موز.
 2. صبحانه دوم - 2 عدد پرتقال و کیوی.
 3. ناهار - یک سیب و 2 زردآلو.
 4. میان وعده بعد از ظهر - یک مشت توت (توت سیاه ، بلوبری ، توت سیاه).
 5. شام - پرتقال یا گریپ فروت.

در روز هفتم ، راهی برای رژیم غذایی 6 گلبرگ وجود دارد. در این زمان می توانید یک روز ناشتا را روی آب تنظیم کنید یا طبق اصول تغذیه مناسب غذا بخورید. رعایت کامل منوی ارائه شده برای هفته ضروری نیست. نکته اصلی این است که زیاد غذا نخورید و اصول رژیم را رعایت نکنید.

موارد منع مصرف

اگرچه این رژیم فواید زیادی دارد ، اما برای بسیاری ممنوع است. بنابراین بهتر است قبل از شروع کاهش وزن با استفاده از این روش با پزشک مشورت کنید.

موارد منع مصرف رژیم:

 1. شیردهی.
 2. بارداری.
 3. بیماری قلبی ؛
 4. مشکلات معده و روده.
 5. دوره بعد از عمل.
 6. بیماری کلیه.

رژیم 6 گلبرگ به دلیل سادگی و در دسترس بودن مواد تشکیل دهنده مناسب و همچنین تحمل و تنوع آسان مورد علاقه است. اما برای رعایت یا عدم رعایت این رژیم - همه باید خودشان تصمیم بگیرند. شاید هنوز این نیست که بدن را با رژیم های غذایی سخت خسته کنید ، اما برای انتخاب رژیم غذایی مناسب ، این به خود شما بستگی دارد.