رژیم کفیر

رژیم غذایی حاوی کفیر علاوه بر از دست دادن پوند اضافی ، فواید بی نظیری برای بدن به همراه دارد. کفیر خواب و عملکرد سیستم عصبی را عادی می کند ، دارای اثر ادرار آور ملایم ، معده و روده را تمیز می کند ، تولید آب میوه های گوارشی را تقویت می کند و حتی تشنگی را برطرف می کند. درست است ، شما باید به یاد داشته باشید که ما در مورد کفیر واقعی صحبت می کنیم ، همان نوشیدنی ای که در لیست سالم ترین غذاهای جهان قرار دارد. بهتر است کفیر خود را از مایه تهیه کنید. اما اگر وقت نیست ، با نگهداری از زمان تولید ، کفیر را در فروشگاه خریداری کنید. کفیر یک روزه برای روده مفید است ، از نظر الکل (همراه اجتناب ناپذیر فرآیند تخمیر) و محتوای میکروبی آن کم است. کفیر دو روزه حاوی مقدار بهینه آنزیم و میکروارگانیسم است. کفیر سه روزه حاوی حداکثر میزان این مواد و همچنین دی اکسید کربن است که مخاط دستگاه گوارش را تحریک می کند.

اکثر متخصصان تغذیه بسیار محترمانه با کفیر برخورد می کنند ، که کاملاً موجه است ، زیرا این یک محصول کم کالری واقعا منحصر به فرد است که به خوبی جذب بدن می شود و حاوی بسیاری از مواد مفید برای آن است. خود متخصصان تغذیه و طرفداران انواع رژیم های کفیری و کسانی که غذای سبک را ترجیح می دهند به خوبی می دانند که کفیر جایگزینی عالی برای برخی از غذاهای کم هضم است. به عنوان مثال ، می توان به جای خامه ترش یا سس مایونز به عنوان سس سالاد با موفقیت استفاده کرد.

کفیر با میوه برای کاهش وزن

نسخه مونو کفیر یا تک محصول این رژیم امروزه موثرترین ماده در نظر گرفته می شود ، اما بسیار دشوار است: به مدت سه روز فقط کفیر مصرف می شود - 1. 5 لیتر در روز برای 5-6 دوز در فواصل منظم. کفیر باید فاقد چربی ، ترجیحاً 1٪ و بدون هیچگونه افزودنی باشد. یک رژیم سخت کفیر می تواند حاوی چندین سبزیجات شیرین باشد ، به عنوان مثال ، 2-3 برش کدو تنبل خورشتی. انطباق با این رژیم به مدت 5 روز مطلوب ترین نتیجه را به همراه خواهد داشت: بدن تمیز می شود ، حداقل 3-4 کیلوگرم اضافه وزن از بین می رود ، اما در این حالت ممکن است نسبت به کفیر بیزار باشید.

چنین رژیم غذایی مبتنی بر کفیر دقیقاً به این دلیل دشوار است که بیرون آمدن از آن به همان اندازه که مشاهده آن دشوار است. فقط کسانی که بدنشان برای چنین نوساناتی در "تأمین انرژی" آماده است ، می توانند این رژیم را امتحان کنند. علاوه بر این ، مصرف مقادیر زیادی از این محصول برای چندین روز می تواند باعث ناراحتی روده شود. در پایان رژیم کفیر ، یک فرد ، به عنوان یک قاعده ، فقط یک چیز را خواب می بیند - به اندازه کافی غذا بخورد! با این حال ، پرخوری می تواند برای بدن بسیار مضر باشد. به همین دلیل است که تعدادی از متخصصان تغذیه توصیه می کنند که یک رژیم غذایی سخت راجع به کفیر ، قبل از مشورت با پزشک و شروع روزهای ناشتا روی کفیر را دنبال کنید ، زیرا گاهی اوقات یک روز ناشتا در هفته می تواند نتیجه بهتری نسبت به شکنجه ماهانه بدن داشته باشد. .

همچنین نسخه ملایم تری از رژیم کفیر برای کسانی که آماده اند به مدت هفت روز از غذاهای معمول و مورد علاقه خود صرف نظر کنند ، وجود دارد. این رژیم کفیر نسبت به رژیم مونو کفیر کالری و تنوع بیشتری دارد و حتی اعتقاد بر این است که این ماده غذایی از بسیاری رژیم های دیگر مونو مفیدتر است.

کفیر با انواع توت ها برای کاهش وزن

در این نوع ، گوشت و ماهی به شکل طبیعی مقدار کمی به کفیر اضافه می شود ، یعنی بدون نمک ، ادویه و مواد افزودنی دیگر. حجم روزانه کفیر کمی تغییر می کند - 1-1. 5 لیتر برای 5-6 دوز.

رژیم هفت روز کفیر

 • روز اول: 5 غده سیب زمینی آب پز یا پخته + کفیر.
 • روز دوم: 100 گرم سینه مرغ آب پز ، که می تواند بوقلمون را جایگزین کند. از آبگوشت استفاده نکنید.
 • روز سوم: 100 گرم گوشت جوشیده بدون چربی ، بدون استفاده از آبگوشت.
 • روز چهارم: 100 گرم دریای آب پز و ماهی کم چربی: گل گوشت گوزن ، پولاک ، تار و پودر ، درونگ.
 • روز 5: 1 کیلوگرم میوه و سبزیجات ، تقسیم شده در کل روز. این می تواند کیوی ، آناناس تازه ، سیب ، گلابی ، خرمالو ، خیار تازه ، بادمجان ، کدو سبز ، گوجه فرنگی ، کدو تنبل ، چغندر باشد ، اما موز و انگور باید کاملا از رژیم غذایی حذف شوند.
 • روز ششم: فقط کفیر و حجم آن را می توان تا 2 لیتر افزایش داد.
 • روز هفتم: حداقل 1. 5-2 لیتر آب معدنی ساکن در طول روز.

در روز هشتم ، با محدود کردن غذاهای چرب ، شیرین و نشاسته ای می توانید به رژیم غذایی معمول خود برگردید. کفیر هنوز هم می تواند به میزان 0. 5-1 لیتر در روز بین وعده های غذایی در رژیم غذایی گنجانده شود. باید شیرین نشده و تا حد امکان فاقد چربی باشد. شما می توانید در چنین رژیمی بیش از 1 بار در 2 ماه "بنشینید".

رژیم غذایی در کفیر "ستاره"

رژیم کفیر ستارهنسبت به گزینه فوق کمی نرم تر است ، اما در زمان بندی این رژیم تفاوت هایی وجود دارد: رژیم باید با هفته های رژیم معمول شما جایگزین شود تا زمانی که به نتیجه مطلوب برسید . یعنی یک هفته رژیم کفیر ، یک هفته وعده های غذایی منظم با برخی محدودیت ها ، بدون نان ، غذاهای چرب ، ادویه دار و شیرین.

روند تغذیه شامل 6 وعده در روز در فواصل منظم است: 8. 00 ، 10. 00 ، 12. 00 ، 14. 00 ، 16. 00 و 18. 00 - این آخرین وعده غذایی است که پس از آن حتی نوشیدن آب توصیه نمی شود. استفاده از آب ، به هر حال ، کاملاً محدود است - بیش از 0. 5 لیتر در روز ، به طور طبیعی ، جوشانده ، شیرین نشده و ساکن. عاشقان قهوه صبحگاهی که مجاز نیستند 1 فنجان قهوه بدون شکر مجاز هستند. با این حال ، آنها هنوز هم ترغیب می شوند که خود را جمع کنند و به چای روی بیاورند ، در آن مقدار کافئین تقریباً یکسان است و فواید آن بسیار بیشتر است.

پنیر کوکی با سیب برای کاهش وزن

قبل از شروع رژیم خود ، توصیه می شود یک دوره تمیز کردن روده را انجام دهید. باید بگویم که این روش ناخوشایند است ، اما می بینید ، از آنجا که برای پرونده لازم است ، می توانید آن را تحمل کنید. اگر تصمیم به استفاده از ملین دارید ، پس باید با یک پزشک مشورت کنید. به یاد داشته باشید که همیشه در مصرف داروها بسیار مراقب باشید.

 • روز اول: 400 گرم سیب زمینی پخته و بدون نمک + 500 میلی لیتر کفیر کم چرب 1٪.
 • روز دوم: 400 گرم پنیر کم چرب + 500 میلی لیتر کفیر.
 • روز سوم: 400 گرم میوه ، به استثنای موز ، انگور و خرمالو ، + 500 میلی لیتر 1٪ کفیر.
 • روز چهارم: 400 گرم سینه مرغ آب پز بدون نمک + 500 میلی لیتر کفیر 1٪.
 • روز پنجم: 400 گرم میوه ، همان روز 3+ 500 میلی لیتر 1 درصد کفیر.
 • روز ششم: 1. 5 لیتر آب معدنی ساکن.
 • روز هفتم: 400 گرم میوه + 500 میلی لیتر کفیر 1٪.

برای علاقه مندان که نمی خواهند از رژیم غذایی جدا شوند و آن را تا حدی سفت کنند ، چنین گزینه ای به عنوان رژیم 9 روزه کفیر با سیب ، که جایگزینی کفیر و سیب را برای 9 روز فراهم می کند ، نیز امکان پذیر است . در سه روز اول نیاز به نوشیدن 1. 5-2 لیتر کفیر در روز دارید ، در سه روز آینده ، 1. 5 کیلوگرم سیب در روز بخورید ، سپس دوباره به مدت سه روز کفیر بخورید. شما می پرسید چرا سیب؟بله ، زیرا در خط میانی ما با شما ، این میوه خاص ، بدون توجه به فصل ، محبوب ترین و مقرون به صرفه است. و تاکنون ، هیچ جایگزینی شایسته برای او وجود ندارد. رژیم غذایی واقعاً خیلی سخت است. هنگام استفاده از آن ، می توانید سرگیجه و احساس ضعف را تجربه کنید. اگر این علائم را احساس کردید ، کمی پنیر دلمه یا یک تخم مرغ آب پز شده به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، برای خود سالاد میوه یا سبزی درست کنید. به هر حال ، مسخره کردن بدن خود شما به وضوح در برنامه کاهش وزن شما قرار ندارد.

کفیر با سیب برای کاهش وزن

و در اینجا نسخه دیگری از رژیم کفیر وجود دارد ، دقیقاً مانند رژیم قبلی ، که بر اساس اصل تناوب ساخته شده و به مدت 9 روز طراحی شده است. مقدار مشخصی از غذا برای هر سه روز محاسبه می شود. سه روز اول: 1٪ کفیر به هر مقدار و 100 گرم برنج آب پز و بدون نمک در روز. سه روز آینده: 1٪ کفیر و 100 گرم سینه مرغ جوشانده نیز بدون نمک در روز. و سه روز آخر: کفیر و سیب هر چقدر دوست دارید.

کفیر بخشی از بسیاری از رژیم های غذایی است. در تابستان ، وقتی مقدار زیادی خیار خانگی تازه دارید ، می توانید رژیم غذایی کفیر و خیار را امتحان کنید. باید بگویم که یک رژیم غذایی بسیار موثر ، اما همه از آن زنده نمی مانند. علاوه بر این ، شما نباید هیچ بیماری دستگاه گوارش داشته باشید. برای اطمینان خاطر ، شخصی که به سلامتی خود اطمینان دارد هرگز صدمه ای به مشاوره با پزشک نمی زند. اگر هیچ مشکلی در سلامتی وجود ندارد و شما از ترکیب کفیر و خیار خجالت نمی کشید ، بدن خود را برای هفت روز کاهش وزن فعال با استفاده از این رژیم تنظیم کنید. به هر حال ، فقط در عرض یک هفته می توانید 4-6 کیلوگرم منفور خلاص شوید. در تمام این مدت زمان فقط باید آب غیر گازدار تمیز ، حداکثر 1. 5 لیتر در روز و چای سبز بدون شکر بنوشید. متخصصان تغذیه همچنین در این دوره توصیه می کنند که بدن را با مولتی ویتامین با عناصر کمیاب حمایت کنند.

رژیم کفیر با خیار

منوی روزانه

 • صبحانه:1 پشته. کفیر ، 200 گرم خیار.
 • صبحانه دوم:1 پشته. کفیر و 200 گرم خیار.
 • ناهار:سالاد خیار تازه و برگ های کاهو ، چاشنی آبلیمو و روغن نباتی ، 1 پشته. کفیر ، 100 گرم ماهی دریایی بدون چربی ، آب پز یا بخارپز.
 • شام:1 پشته. کفیر و 200 گرم خیار.
 • قبل از خواب:1 پشته. کفیر

بعد از یک منوی خوشمزه و غنی روزانه ، چنین رژیمی برای هر کس خیلی خشن به نظر می رسد. تعجب آور نیست که در طول رژیم غذایی ضعف ، سردرد و سرگیجه ایجاد شود. به هیچ وجه شانه خود را قطع نکنید ، محصولات معمول را به طور ناگهانی کنار گذاشته و به این گزینه رژیم روی بیاورید. ابتدا سعی کنید روزهای روزه داری را تجربه کنید و منوی پیشنهادی روزانه را انتخاب کنید و فقط پس از آن می توانید در تمام 7 روز رژیم خود را بچرخانید.

رژیم کفیر و گندم سیاه به مدت 7 روز طراحی شده است و از یک منوی بسیار ساده تشکیل شده است.

می توانید در هر روز به اندازه دلخواه فرنی میل کنید ، به طور طبیعی بدون نمک ، شکر و سایر موارد. لازم است آن را به این صورت بپزید: در عصر ، مقدار لازم گندم سیاه را اندازه بگیرید ، آن را با آب جوش پر کنید ، سپس به معنای واقعی کلمه پس از چند دقیقه ، آب را با یک قسمت جدید آب جوش (1 فنجان. غلات در هر 1. 5 لیتر آب جوش). یک قابلمه فرنی را کاملاً در یک پتو بپیچید و بگذارید تا صبح بماند. از آنجا که فرنی را می توان به همان اندازه که روح می خواهد خورد ، احساس گرسنگی شما را آزار نمی دهد. قانون اصلی آخرین وعده غذایی 4-5 ساعت قبل از خواب است. قبل از خواب می توانید کمی کفیر بنوشید. در طول روز ، میزان مجاز کفیر 1 لیتر است. البته باید بدون چربی باشد. بهتر است 30 دقیقه قبل از غذا یا 30 دقیقه بعد از آن مصرف شود. اگر اصلاً دوست ندارید فرنی خشک و بی مزه بخورید ، آن را بنوشید یا آن را با کفیر پر کنید. اکنون در مورد مایع. شما باید حداقل 1. 5 لیتر مایع در روز بنوشید. این می تواند چای سبز ، آب ساکن یا برخی از چای های گیاهی بدون شکر باشد. افزودن لیمو به آنها مجاز است. بعضی اوقات ، بیشتر از دو بار در روز ، می توانید خود را با یک فنجان قهوه یا چای سیاه غرق کنید ، اما استفاده از این نوشیدنی ها توصیه نمی شود. متخصصان تغذیه همچنین توصیه می کنند در حین رژیم غذایی از یک مولتی ویتامین برای حمایت از بدن استفاده کنید.

اگر کفیر و مزه را دوست دارید ، هر از چندگاهی سعی کنید بعد از رژیم غذایی در تهیه غذاهای خوشمزه و سالم از آن استفاده کنید. در اینجا چند دستور العمل خوشمزه برای شما آورده شده است.

رژیم غذایی روی کفیر و گندم سیاه برای کاهش وزن

دسر خامه کفیر

مواد لازم:

 • 2 پشتهکفیر کم چرب؛
 • 4 تخم مرغ
 • 6 قاشق غذاخوریصحرا
 • پوست لیمو؛
 • 1 قاشق غذاخوریژلاتین؛
 • 1 مشت تمشک.

آماده سازی:

زرده تخم مرغ ها را از سفیده جدا کرده و روی 4 قاشق غذاخوری مخلوط کنید. شکر ، پوست لیمو رنده شده ، کفیر ، ژلاتین از قبل پخته شده و سفیده را اضافه کنید ، با شکر باقیمانده مخلوط کنید و به یک کف پایدار تبدیل کنید. مخلوط را سرد کنید ، سپس در یک ظرف دسر قرار دهید و با تمشک تازه تزئین کنید.

سوپ کفیر

مواد لازم:

 • 600 میلی لیتر کفیر ؛
 • 250 میلی لیتر شیر ؛
 • 1 خیار تازه
 • 1 لیمو؛
 • 3 قاشق غذاخوریزیتون؛
 • 1 دسته شوید؛
 • 1 حبه سیر ؛
 • فلفل سیاه برای طعم و مزه.

آماده سازی:

خیار را پوست بگیرید و به قطعات کوچک برش دهید. شوید را ریز خرد کنید. کفیر را کاملاً با شیر مخلوط کنید ، فلفل ، آبلیمو و کمی ادویه سبزیجات اضافه کنید. حبه سیر خرد شده ، برش های لیمو و برش های زیتون را به مخلوط کفیر اضافه کنید. سوپ کفیر را سرد بخورید.

از دست دادن وزن ، اول از همه ، کار بر روی خود ، نوعی آزمایش خود برای وجود اراده و استقامت است. و در هر صورت نوشیدن یک نوشیدنی خوش طعم و سالم صد برابر بهتر از جذب قرص های معجزه آسا با اثری غیر قابل پیش بینی است. بنابراین ، شاید رژیم کفیر همان چیزی باشد که شما نیاز دارید؟شما باید لاغر شوید خوشمزه ، سالم و سالم!