چربی سوز برای زنان کاهش وزن در خانه

بررسی اجمالی چربی سوز برای زنان

در کنار ورزش و رژیم غذایی، تغذیه ورزشی خاصی وجود دارد که می تواند سرعت چربی سوزی را افزایش دهد. به دسته چربی سوزها تعلق دارد. این افزودنی‌های تخصصی به حذف سریع مایعات اضافی از بدن، افزایش دمای بدن، بهبود سرعت متابولیسم، سرکوب اشتها و ایجاد یک انفجار انرژی کمک می‌کنند. با توجه به این اثر، چربی اضافی بدن شروع به تخلیه، یعنی سوزاندن می کند. باید در نظر داشت که داروهای این گروه متفاوت عمل می کنند. برخی از آنها سوزاننده هستند، برخی دیگر ادرار آور هستند و برخی نوشیدنی های انرژی زا هستند.

چربی سوزها چه تاثیری دارند؟

چربی سوزها چه تاثیری دارند

داروهای متعلق به دسته چربی سوزها به شما امکان می دهند با بهبود متابولیسم، افزایش دمای بدن و همچنین خلاص شدن از شر مایعات اضافی تجمع یافته در بدن، تسریع حمل و نقل و متعاقب آن تجزیه چربی بدن به منظور "آزادسازی"، چربی اضافی را از دست بدهید. انرژی. هنگامی که یک چربی سوز مصرف می شود، روی سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد که در نتیجه تحریک پذیری، کارایی را افزایش می دهد.

بنابراین، این تغذیه تخصصی به عنوان یک تقویت کننده انرژی عمل می کند. تولید کنندگان افزودنی هایی تولید می کنند که ترموژنیک هستند که اساس آن ترکیبی از افدرا (عصاره)، کافئین و آسپرین (ECA) است. این مواد تحریک پذیری و دما را افزایش می دهند و همچنین لیپولیز را تحریک می کنند. آنها به شما اجازه می دهند انرژی اضافی مورد نیاز برای تمرین را دریافت کنید.

انواع چربی سوز

انواع چربی سوز

اجزایی که چربی سوزها را تشکیل می دهند، اصل خاص عملکرد را تعیین می کنند. آنها به روش های مختلف عمل می کنند، اما بیشتر آنها را می توان با هم استفاده کرد، یعنی مکمل یک مکمل با مکمل دیگر برای افزایش اثر.

انواع زیر چربی سوز وجود دارد:

مسدود کننده ها

آنها، با قضاوت بر اساس نام، جذب کالری یا چربی، کربوهیدرات ها را از غذا مسدود می کنند.

ترموژنیک

آنها داروهایی هستند که تولید گرما را افزایش می دهند. این خاصیت مکمل با تعریق زیاد مشخص می شود. این به نوبه خود منجر به بهبود سرعت متابولیسم و چربی سوزی می شود. آنها احساس گرسنگی را سرکوب می کنند، که به تحمل بهتر محدودیت های غذایی و ایجاد کمبود کالری لازم کمک می کند. ترموژنیک، اگر دوزها رعایت شود، کاملا بی خطر است. تنها منع مصرف فشار خون بالا است.

بی اشتهایی (آناروکسیژن ها)

برای کاهش وزن از غذاهای ناسالم خودداری کنید

این چربی سوزها تاثیر مستقیمی روی اشتها دارند. این دارو روی مرکز مسئول احساس سیری عمل می کند و گرسنگی را مهار می کند. این به شما امکان می دهد بخش ها را کاهش دهید و با عادت میان وعده کنار بیایید و بنابراین وزن خود را کاهش دهید. این خاصیت ضد اشتها نیز مشخصه گرمازایی است.

لیپوتروپیک ها

آنها داروهایی هستند که با تسریع حمل و نقل و انتشار (آزادسازی) بعدی انرژی، چربی را می سوزانند. این مکمل ها شامل ال کارنیتین است. این هیچ آسیبی ندارد، اما می تواند باعث عدم تحمل فردی شود.

پروتئین ها

آنها مکمل هایی هستند که به عنوان منبع اضافی پروتئین عمل می کنند، در صورتی که امکان خوردن کامل و به موقع وجود نداشته باشد. آنها، بر خلاف سایر چربی سوزها، اشتها را سرکوب نمی کنند، اما می توانند جایگزین تنقلات شوند و ارزش انرژی پایینی دارند. کاهش وزن هنگام مصرف پروتئین تنها زمانی کار می کند که رژیم غذایی کاملاً متعادل باشد. اگر غذا پر کالری باشد، مکمل کار نمی کند. هر وعده پروتئین حاوی حدود 25 گرم پروتئین خالص است.

اثرات جانبی

عوارض جانبی چربی سوز

عواقب منفی احتمالی که ممکن است در نتیجه مصرف چربی سوز رخ دهد عبارتند از:

 • آریتمی؛
 • فشار خون شریانی؛
 • بیماری های دستگاه گوارش؛
 • نارسایی کبد و کلیه؛
 • افزایش بیش فعالی همراه با تحریک پذیری؛
 • بیخوابی.

تغذیه ورزشی که به کاهش وزن زنان کمک می کند

تغذیه ورزشی برای کاهش وزن

بسته به ترکیب، چربی سوز با مسدود کردن مستقیم جذب مواد مغذی، یا با سرکوب اشتها، یا با سوزاندن مستقیم چربی بدن باعث کاهش وزن می شود. اما اگر رژیم غذایی متعادل نباشد، تاثیر این مکمل ها به حداقل می رسد. کالری اضافی دریافتی، استفاده از قند، چربی، کربوهیدرات های ساده منجر به این واقعیت می شود که اثر دارو چندین بار ضعیف می شود.

و اگر رژیم غذایی نامتعادل باشد، چربی سوز توصیه نمی شود. ابتدا باید تغذیه را عادی کنید، به فعالیت بدنی بپردازید. مکمل در این حالت باعث می شود روند چربی سوزی بدن تقویت شود. این دارو بهتر است بعد از تمرین یا صبح مصرف شود. اگر مکمل را قبل از ورزش مصرف کنید، به شما کمک می کند تا انرژی بیشتری دریافت کنید.

اصول یک رژیم غذایی متعادل برای کاهش وزن به نکات زیر خلاصه می شود:

 1. حذف کربوهیدرات های ساده به شکل محصولات نشاسته ای و آرد و همچنین شیرینی ها از رژیم غذایی.
 2. امتناع از نوشیدنی های گازدار و همچنین الکل؛
 3. حذف از منوی گوشت دودی، سوسیس، بیکن، سوسیس، گوشت چرب، که گوشت بره و خوک است.
 4. استفاده از میوه های خشک و میوه ها منحصراً قبل از ناهار.
 5. تهیه یک منوی بعد از ظهر عمدتاً از فیبر و پروتئین به شکل غذاهای دریایی، سبزیجات، گوشت، تخم مرغ، محصولات لبنی.
 6. خوردن در وعده های کوچک، که پرخوری را از بین می برد.
 7. رژیم غذایی شامل فیبر (سبزیجات) و پروتئین؛
 8. نوشیدن با معده خالی (حدود نیم ساعت قبل از غذا) یا چربی سوز یا آب خالص.
 9. رعایت فاصله بین هر وعده غذایی جداگانه بیش از 3 ساعت.
 10. خوردن عصرانه حداکثر سه یا چهار ساعت قبل از رفتن به رختخواب؛
 11. تهیه رژیم غذایی از محصولاتی که با یکدیگر ترکیب می شوند، یعنی غلات، غلات، پروتئین (ماهی و گوشت) با سبزیجات؛
 12. محدود کردن نمک به 2 گرم در روز؛
 13. پختن غذاهای پخته، بخارپز و آب پز.

اگر تمام این شرایط برآورده شود، فعالیت بدنی در برنامه وجود دارد، پس لیپولیز - چربی سوزی تا حد امکان کارآمد است، زیرا انرژی بسیار بیشتری صرف می شود.

نوشیدنی هایی برای کاهش وزن

نوشیدنی برای کاهش وزن

باید درک کرد که هیچ نوشیدنی بسیار مؤثری وجود ندارد که به شما امکان کاهش وزن اضافی را بدهد. اکثر محصولات تبلیغ شده در اکثر موارد فقط کمک کننده های "غیر مستقیم" هستند. چای سبز و قهوه هر دو فقط متابولیسم را تسریع می کنند و انرژی می دهند، اما به هیچ وجه بر رسوبات چربی تأثیر نمی گذارند، یعنی آنها را تجزیه نمی کنند.

چربی سوز داروخانه

آنها با افزودنی های تخصصی تفاوت دارند زیرا حاوی غلظت بسیار کمتری از ماده فعال هستند. مقدار آن باید بیشتر از آماده سازی های دارویی باشد. به عنوان مثال، در ال-کارنیتین، ماده فعال در غلظت 1000 میلی گرم وجود دارد و در آنالوگ داروخانه چندین برابر کمتر است.

تعدادی دارو وجود دارد که برای چربی سوزی ساخته نشده اند، اما به کاهش وزن کمک می کنند. از محصولات داروسازی، ورزشکاران اغلب کلنبوترول را می نوشند، که برای درمان آسم برونش در نظر گرفته شده است، اما بر چربی سوزی تأثیر می گذارد و منحصراً با نسخه به فروش می رسد. این دارو نه تنها توسط شرکت های دارویی، بلکه توسط تولید کنندگان تغذیه ورزشی نیز تولید می شود.

محصولات چربی سوز

غذاهای چربی سوز

برای کاهش وزن لازم نیست دارو مصرف کنید. محصولات غذایی به شما این امکان را می دهند که بدون هیچ آسیبی برای سلامتی به اثر مطلوب برسید. ویژگی اصلی چنین مواد غذایی این است که برای هضم انرژی بسیار بیشتری نسبت به همراه خود نیاز دارند. آنها چربی را تجزیه نمی کنند، اما با داشتن محتوای کالری کم، کمبود انرژی را ایجاد می کنند و بنابراین به کاهش وزن کمک می کنند.

از جمله سبزیجاتی که باید مصرف کنید:

 • کلم بروکلی؛
 • کدو سبز؛
 • مارچوبه؛
 • اسکواش؛
 • سفید و گل کلم؛
 • اسفناج؛
 • تربچه؛
 • کرفس؛
 • خیارها؛
 • شلغم؛
 • کدو سبز؛
 • تند؛
 • بادمجان.

این محصولات حداکثر سود را برای از دست دادن وزن به ارمغان می آورند نه به شکل نهایی، بلکه خام. خوردن سبزی به صورت بخارپز یا آب پز و نه سرخ شده در روغن جایز است. بسته به روش پخت انتخاب شده، شاخص گلیسمی خود را به سمت بالا تغییر می دهند. این در مورد آشپزی نیز صدق می کند.

میوه های چربی سوز که متابولیسم را بهبود می بخشد

میوه های چربی سوز برای متابولیسم

آنها حاوی موادی هستند که به بهبود کیفیت فرآیندهای متابولیک کمک می کنند. پرتقال، لیمو، نارنگی، گریپ فروت حاوی غلظت بالایی از ویتامین C هستند. آناناس نیز مفید است که حاوی بروملین است که به کاهش وزن کمک می کند.

شما نمی توانید با میوه ها زیاده روی کنید. آنها باید در زمان مناسب استفاده شوند. خوردن میوه ها در صبح توصیه می شود، زیرا در ساعات بعدی، گلوکز موجود در آنها می تواند به چربی تبدیل شود.

به عنوان یک میان وعده در زمان قبل از شام، بهتر است که میل کنید:

 • کران بری؛
 • سیب؛
 • توت فرنگی؛
 • پاپایا
 • انبه؛
 • تمشک

نکته اصلی این است که از میان وعده های میوه دیرهنگام صرف نظر کنید.

افزودنی های فعال بیولوژیکی (BAA)

مکمل های غذایی برای کاهش وزن

آنها موادی هستند که علاوه بر غذای اصلی برای فعال کردن فرآیندهای متابولیک، بهبود عملکرد سیستم ها و اندام ها مصرف می شوند. مکمل های غذایی متعلق به آماده سازی های پزشکی نیستند. آنها رژیمی، کاربردی هستند - غنی شده با مواد فعال، ویتامین ها - حاوی ویتامین ها، متابولیت ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه.

آنها البته دارای خواص نسبتاً بی ضرر هستند، رفاه و متابولیسم را بهبود می بخشند، اما می توانند تأثیر منفی بر سلامتی داشته باشند. سیستم صدور گواهینامه ضعیف طراحی شده است و به تولیدکنندگان اجازه می دهد حتی مواد سمی را که آزمایش نشده یا کاملاً درک نشده اند معرفی کنند. این باعث می شود مکمل های غذایی یک انتخاب نسبتا مشکوک برای کاهش وزن باشند.

بهترین چربی سوز برای خانم ها

آنها توسط سه دسته از افزودنی ها نشان داده شده اند که در زیر لیست شده اند.

داروها

قبل از استفاده نیاز به مطالعه کامل دارد. لازم است ترکیب را با دقت مطالعه کنید، بدانید هر یک از اجزاء چگونه بر بدن و به خصوص از نظر عوارض جانبی تأثیر می گذارد. داروها اثرات متفاوتی دارند. آنها می توانند ادرار آور، ملین، روانگردان، بر روی سیستم عصبی محیطی یا مرکزی، هورمونی، کاهش قند، سرکوب گرسنگی و همچنین تحریک انرژی باشند. آنها موثر هستند، اما اغلب باعث عوارض جانبی زیادی می شوند. برای جلوگیری از مشکلات جدی، مصرف چنین داروهایی تنها در صورت تجویز یا تایید پزشک توصیه می شود.

تغذیه ورزشی

تغذیه ورزشی چربی سوز

فقط پس از گذراندن بازرسی و آزمایش برای فروش عرضه می شود. اینها اسیدهای آمینه ضروری و کامل، امگا 3، مجتمع های ویتامین ویژه، مسدود کننده های کربوهیدرات با چربی، ال-کارنیتین هستند. آنها چربی سوز نیستند، چربی ها را تجزیه نمی کنند، اما تمام مواد مورد نیاز را به بدن می دهند، متابولیسم را بهبود می بخشند.

چربی سوزهای طبیعی برای خانم ها

غذاهایی وجود دارد که همه می توانند بخورند، به جز کسانی که از اختلالات دستگاه گوارش رنج می برند که متابولیسم را سرعت می بخشد. آنها گشنیز، کتان، فلفل قرمز، شوید، زنجبیل، خردل هستند. این ادویه ها متابولیسم را تسریع می کنند و گردش خون را عادی می کنند.

نوشیدنی برای کاهش وزن در خانه

نوشیدنی های لاغری در خانه

انواع نوشیدنی های زیر نشان داده شده است:

 1. چای زنجبیلی.به تسریع متابولیسم و گردش خون، تسریع چربی سوزی کمک می کند.
 2. نوشیدنی انرژی زا مرکبات.منبع ویتامین C است که ایمنی را بهبود می بخشد، انرژی بدن را تامین می کند، بنابراین مصرف آن قبل از ورزش توصیه می شود.
 3. کفیر با ادویه جات ترشی جات.افزودن فلفل قرمز، زنجبیل، دارچین به نوشیدنی توانایی بهبود گردش خون و تسریع لیپولیز را می دهد. حاوی کربوهیدرات های ساده نیست و به خوبی جذب می شود.
 4. چای سبز.حاوی آنتی اکسیدان، کافئین است. این نوشیدنی یک نوشیدنی انرژی زا عالی است که به شما امکان مبارزه با اضافه وزن را می دهد.
 5. قهوه با زغال اخته، آناناس، پرتقال، نعناع.به لطف کافئین، نوشیدنی انرژی زا به بهبود متابولیسم کمک می کند.
 6. کوکتل بر اساس آب گوجه فرنگی.آنها کالری کمی دارند، اما بدن را به خوبی اشباع می کنند و ارزش انرژی کمی دارند. مصرف آنها برای افراد دارای اسیدیته بالا توصیه نمی شود.
 7. آب ساسیدر طول روز با معده خالی مصرف شود. حاوی لیمو، عسل، نعناع، زنجبیل، خیار است. این نوشیدنی حاوی آنتی اکسیدان بتاکاروتن است، به لطف طاعون، متابولیسم و فرآیندهای گوارشی را بهبود می بخشد.
 8. اسموتی با سیب و کرفس.یک نوشیدنی کم کالری و فیبر بالا به بهبود عملکرد گوارش کمک می کند.

چای چربی سوز

چای چربی سوز

می توانید آن را در داروخانه خریداری کنید، زیرا حاوی گیاهان دارویی است. این نوشیدنی ها دارویی هستند. انتخاب مجموعه بزرگ است. می توانید چای قرمز، زرد، سیاه، سبز را با ریشه و سایر اجزاء بخرید. از آنجایی که ادرار آور هستند، دارای اثر ملین هستند، بسیار مؤثر نیستند، بر روند چربی سوزی تأثیر نمی گذارند، اما مایع اضافی را از بین می برند. آنها می توانند با هیبیسکوس، کروم، افدرا چینی، کومیفور، دم اسب باشند.

کوکتل های چربی سوز در خانه

تکان های چربی سوزی در خانه

کوکتل سبز

جعفری و نعناع شسته می شوند، از ساقه ها پاک می شوند. کیوی پوست کنده می شود. چند تکه لیمو را بردارید. همه چیز به ورقه بریده می شود. مواد در مخلوط کن قرار می گیرند، آب (100 میلی لیتر) بریزید، آسیاب کنید.

کوکتل کفیر و دارچین

یک پیمانه فلفل قرمز و همچنین نصف قاشق چایخوری زنجبیل و دارچین را روی یک لیوان کفیر یک درصد قرار می دهیم. مواد را در مخلوط کن هم می زنیم یا هم می زنیم. این نوشیدنی به خصوص قبل از خواب مفید است.

کوکتل پاکسازی با کرفس

از برگ های اسفناج، سیب، گلابی، ساقه کرفس، قسمت چهارم خیار تهیه می شود. اجزاء با آبمیوه گیری خرد می شوند. همه چیز کاملاً مخلوط شده است. ممکن است یخ به نوشیدنی اضافه شود. بهتر است قبل از ناهار آن را بنوشید.

بهترین چربی سوز برای دختران

ترموژنیک با سینفرین

این یکی از موثرترین و با اثر ملایم ترین چربی سوزها است که توسط بسیاری از شرکت ها تولید می شود. انتخاب به نفع او توسط ورزشکاران و کسانی که می خواهند وزن کم کنند انجام می شود. این ترموژنیک متشکل از سینفرین، جایگزین افدرین، یوهیمبین، گیاه اقاقیا ریگیدولا 95 درصد است که آدرنالین تولید می کند و همچنین گوگولسترون مصنوعی، تیرامین، ژلاتین، گوردین، کافئین و روغن درخت کنجد تولید می کند. هدف هر یک از این اجزا چربی سوزی است.

کمپلکس ECA حاوی ترموژنیک

این یک ترموژنیک است که کافئین، عصاره افدرا، آسپرین را ترکیب می کند. هنگام خرید افزودنی، ابتدا به موارد منع مصرف توجه کنید و در صورت بروز عوارض، مصرف دارو را متوقف کنید.

ال کارنیتین

محبوب ترین نوع دارویی است که هیچ گونه منع مصرفی ندارد. این مکمل تنها زمانی حداکثر اثربخشی خود را نشان می دهد که علاوه بر مصرف دارو، به طور منظم ورزش نیز انجام دهند.

قوانین مصرف چربی سوز

افزودنی های مصنوعی می توانند منجر به عوارض جانبی و موارد منع مصرف شوند. بنابراین، هنگام تصمیم به استفاده از چنین چربی سوزهایی، همیشه باید ابتدا دستورالعمل ها را مطالعه کنید. بی خوابی و تحریک پذیری اغلب خود را نشان می دهد، بنابراین بهتر است دارو را قبل از کلاس یا صبح مصرف کنید. شما نمی توانید چنین داروهایی را در عصر مصرف کنید.

ایجاد آریتمی، اختلال در دستگاه گوارش و پدیده های منفی مشابه به این معنی است که مکمل باید لغو شود. بیش از یک ماه از چربی سوز استفاده نکنید. دوره را فقط پس از دو هفته استراحت تکرار کنید. ال-کارنیتین به خوبی با ترموژنیک سازگار است. اولی بهتر است قبل از تمرین بنوشید و دومی - صبح.